امروز شمسی

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
  قوانین شهرداری  قوانین شهرداری   مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   تماس با ما  تماس با ما   جاذبه های گردشگری  جاذبه های گردشگری   گالری عکس  گالری عکس   شورای اسلامی شهر  شورای اسلامی شهر   درباره شهردار  درباره شهردار   معرفی شهر  معرفی شهر   صفحه اول  صفحه اول  

  مطالب برگزيده

  آخرين اخبار
زیرسازی و آسفالت بلوار باغ بهشت واقع در محله سرشک با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای
احداث بوستان محلی مزید آباد و پیاده روسازی بلوار پلیس
بهسازی و ساماندهی مقسم آب سرابان و بازسازی و مرمت آسیاب آبی پارک سرچشمه سرابان
زیرسازی و دیوارکشی خیابان میرسیدو ادامه اجرای سقف سنتی راسته بازار
فیلم سینمایی بام بالا
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید گمنام با حضور گسترده مردم شهیدپرور و ولایی نطنز
خاک اولیا الله نطنز میزبان شهید گمنام
آگهی مزایده اجاره سفره خانه سنتی و آسیاب آبی در پارک سرچشمه سرابان متعلق به شهرداری نطنز 
آگهی مزایده اجاره دکه در پارک سرچشمه سرابان متعلق به شهرداری نطنز 
آگهی مناقصه تهیه مصالح و اجرای جدول بتنی پیش ساخته 
  پربيننده ترين مطالب
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

مناسبت ها  روز غزه 

مناسبت ها ، روز غزه

بخاطر سرپوش گذاشتن رسانه های غربی بر جنایات رژیم صهیونیستی و از طرفی هم بخاطر حماسه آفرینی مردم مظلوم غزه در دفاع از سرزمینشان روز 29 دی ماه با نام روز ملی غزه نام گذاری شده است.

روز غزه مانند روز جهانی قدس فرصتی است که فریاد مظلومیت و حق طلبی مردم مظلومش به گوش جهانیان برسد. نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره شعار دفاع از مظلومین را در مقابل زورگویان سرلوحه قرار داده است و مسئله فلسطین و دفاع از مسلمانان آن سرزمین از دغدغه های مردم ایران اسلامی بوده است.

در طول سال های اشغالگری رژیم صهیونیستی، امام خمینی(ره) با درایت خود در نام گذاری روز جهانی روز قدس، حمایت از فلسطینیان را به عنوان یک مسئله راهبردی برای نظام جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد که ما به آن پای بند بوده و هستیم.

غزه به دلیل اینکه خط مقدم مسلمانان و شیعیان در مقابله با اسرائیل است و همچنین نزدیکترین مکان برای ضربه زدن به پیکره رژیم اسرائیل است برای ما مسلمانان اهمیت استراتژیکی دارد.

نوار غزه به دلیل نزدیکی به مصر که شاهراه انرژی و امنیت اسرائیل بوده و از طرفی هم آن ها با تصرف این منطقه می توانند کل فلسطین را اشغال کنند و دغدغه آسیب پذیری خود را از بین ببرند برای اسرائیل هم دارای اهمیت فراوانی است.

 این پیروزی های غزه در جنگ هشت روزه و 22 روزه به مردم دنیا نشان داد که قدرت ایمان در مقابل تجهیزات نظامی و ساز و برگ ارتش دوم دنیا پیروز شد و هیمنه پوشالی اسرائیل را از بین برد.این پیروزی ها از طرفی هم باعث برهم زدن معادلات غرب و اسرائیل در منطقه غرب آسیا و همچنین کاهش محبوبیت سردمداران رژیم اسرائیل بین مردم و افزایش اعتبار و عزت جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان بین مسلمانان جهان شد.

سانسور خبری شدید رسانه های غربی از جنایات اسرائیل در این منطقه، حمایت آمریکا، اروپا از اسرائیل و وتو لایحه ها و قطعنامه های ضد اسرائیلی باعث سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات رژیم اسرائیل در این منطقه شده است.

شهر غزه با همه کوچکی خود به یکی از منطقه های معروف جهان سیاست تبدیل شده که بدنبال مقاومتهای جانانه خود در جنگ 33 روزه و همچنین در جنگ8روزه اخیر معادلات مستکبران و زورگویان جهان را به هم ریخته است.

لذا به مناسبت 29 دی که به "روز غزه" نامگذاری شده است به بازخوانی گوشه ای از نظرات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) پرداخته ایم که در ادامه آمده است:

پایبندی به مسئله غزه شاخص انسانیت
مسأله‏ غزه‏، مسأله‏ یك ‏تكه سرزمین نیست؛ مسأله‏ فلسطین فقط مسأله جغرافیا نیست؛ مسأله‏ بشریت است؛ مسأله‏ انسانیت است. امروز مسأله‏ فلسطین، شاخص میان پایبندى به اصول انسانى و ضدیت با اصول انسانى است. مسأله این قدر اهمیت دارد.... در قضیه‏ غزه‏ جوانهاى ما به فرودگاه رفتند، هر كار هم مى‏كردند، نمى‏آمدند؛ با پیغام من برگشتند. اگر من پیغام نمى‏دادم، از فرودگاه برنمى‏گشتند. مى‏گفتند ما را ببرید كه ما برویم غزه‏؛ خیال مى‏كردند كه مى‏توانند خودشان را به غزه‏ برسانند. این، انگیزه‏ جوانهاى ماست. مسأله‏ غزه‏ و مسأله‏ فلسطین، مسأله‏ ماست؛ مسأله اسلامى ماست؛ مسأله همه‏ مسلمین است و وظیفه‏ ماست. آنچه كه انجام هم مى‏دهیم، وظیفه ماست؛ بر كسى هم منت نداریم؛ وظائفمان را انجام دادیم. از خداى متعال هم مى‏خواهیم كه كمك كند، بتوانیم وظائف را انجام بدهیم.‏ (۱) 

غزه در تاریخ ماندگار شد
حقاً، انصافاً، مردم فلسطین، مردم غزه‏ در تاریخ، نام خودشان را به عنوان مقاومترین ملتها ماندگار كردند .... آنچه كه بر مردم فلسطین گذشته است، در طول این چند سال اخیرى كه انتفاضه‏ ها شروع شده و مقاومت واقعى شكل گرفته، یك پدیده‏ عجیبى است. این، جز هدایت الهى و دستگیرى الهى چیز دیگرى نیست. انسان مى‏بیند در غزه این همه مصیبت، این همه تلخى، این همه فشار؛ چه در طولِ آن بیست و دو روزى كه جنگ بود، چه بعد از آن تا امروز- كه مصائب پشت سر هم بر مردم وارد مى‏شود- اما این مردم ایستاده اند. این خیلى واقعیت عظیمى است؛ این را نمى‏شود ندیده گرفت.(۲) 

شکست تمام امکانات دشمن مقابل سرزمینی محدود
در حالى كه دستگاه‏ هاى تبلیغاتىِ مجهزِ فوق مدرنِ متعلق به این قدرتها، امروز شب و روز علیه نظام اسلامى و حركت اسلامى و جمهورى اسلامى دارند تبلیغ مى‏كنند، گسترش این فكر، حادثه‏ غزه‏ را به وجود مى‏آورد؛ یك مجموعه‏ كوچك، یك سرزمین محدود، در مقابل یك دولتى كه خود را یكى از چند قدرت نظامى درجه‏ اولِ دنیا مى‏داند، مى‏ایستد. آن دشمن همه امكاناتش را وارد میدان مى‏كند كه بتواند این ملت را مقهور كند و نمى‏تواند. این حادثه‏ كوچكى است؟! این چیز كمى است؟! قبل از آن، قضایاى لبنان در دو سال قبل بود، كه باز همه‏ امكانات را به كار بردند و حتّى آمریكائیها به رژیم صهیونیستى كمك تسلیحاتى كردند. كه او خودش سازنده بمب اتم است و صادركننده‏ تجهیزات نظامى است، باز آمریكائیها به او تجهیزات دادند براى اینكه بتواند بر یك عده جوان مؤمن و عازم- كه دفاع مى‏كردند- غلبه پیدا كند و نتوانستند؛ در جنگ سى و سه روزه. اینها كوچك است؟!(۳) 


پیروزی غزه پیروزی دنیای اسلام بود
كدام پیروزى از این بالاتر كه یك ارتش مجهز كه یك روز توانسته بود سه تا ارتش بزرگ كشورها را در سالهاى ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۳ شكست بدهد، بیست و دو روز تلاش كند و نتواند این جوانهاى مقاوم و این مجاهدان مؤمن را در غزه‏ وادار به عقب نشینى كند و آنها را شكست بدهد؟ ناكام، دست خالى مجبور شد برگردد، بعلاوه اینكه در دنیا هم آبروى رژیم صهیونیستى و حامیانش و در رأس آنها آمریكا رفت؛ آبروشان بر خاك ریخت. این پیروزى بزرگى براى مسلمانها بود؛ مسلمانها را به یك همدلى نزدیك كرد. (۴) 


مفتضح ‏شدن رژیم صهیونیستى
اقتدار فقط با داشتن سلاحهاى پیشرفته نیست؛ با داشتن پول و قدرت سیاسى و تبلیغاتى هم نیست. اگر پول و سلاح پیشرفته و ابزارهاى مخرب مى‏توانستند اقتدار حقیقى را براى یك كشور به وجود بیاورند، رژیم صهیونیستى در مقابل جوانان مؤمن لبنان در جنگ سى و سه روزه و در مقابل جان ‏بركفان غزه‏ در جنگ بیست و دوروزه، آنجور رسوا و مفتضح نمى‏شد. (۵) 


باطن قضیه غزه
در جنگ تحمیلى، ما این همه شهید دادیم، این همه جانباز دادیم، این همه خانواده داغدار شدند. این، بهاى بزرگى است؛ ... اما این بهاى گزافى در مقابل آن دستاورد نبود. امروز مسأله‏ فلسطین هم همین‏جور است. مسئله‏ غزه كه شما مشاهده مى‏كنید، این بخشى از ظاهر قضیه است، باطن قضیه عبارت است از این كه ... استكبار مى‏خواهد این منطقه را در اختیار داشته باشد؛ در مشت داشته باشد. استكبار این منطقه را لازم دارد و عاملش هم اسرائیل است. همه‏ این داستانها و قضایاى این چند سال با این نگاه، تحلیل مى‏شود. دیدید در جنگ سى و سه روزه، وزیر خارجه‏ آمریكا گفت: این درد زایمان منطقه خاورمیانه جدید است! یعنى از این حادثه یك موجود تازه ‏اى متولد خواهد شد كه همان خاورمیانه ‏اى است كه آمریكا دنبالش است. البته این خواب آشفته تعبیرش همانى بود كه بر سرشان آمد. شجاعت و بیدارى و فداكارى و ایثار و جهاد جوانان مؤمن در لبنان، نه فقط تو دهن اسرائیل، بلكه تو دهن آمریكا و همه پشتیبانانشان و دنباله‏ روانشان زد. قضیه غزه هم از همین قبیل است. اینها مى‏خواهند هیچ عنصر مقاومتى در این منطقه وجود نداشته باشد. اصل عنصر مقاومت را جمهورى اسلامى مى‏دانند. البته این را درست فهمیده‏اند. اینجا مركز مقاومت است ... خود وجود این پیكره‏ عظیم و پرشكوه، خار چشم استكبار است و امیددهنده به ملتها. بله، اینجا مركز مقاومت است؛ در این شكى نیست. دیگران هم از اینجا الهام گرفتند، منتها براى اینكه این مقاومت را در هم بكوبند، حلقه ضعیف را اول هدف قرار دادند؛ دولت مردمى منتخب حماس در غزه‏. او را مظلوم گیر آوردند؛ او را دارند مى‏كوبند.(۶) 


خواب خرگوشى ذلت آور
هركس در دنیاى اسلام، امروز قضیه غزه‏ را یك قضیه منطقه‏اى و شخصى و محلى بداند، دچار همان خواب خرگوشى ‏ است كه پدر ملتها را تا حالا درآورده است. نه، این قضیه غزه‏، فقط قضیه غزه‏ نیست؛ قضیه منطقه است. فعلًا آنجا نقطه ضعیف‏تر است، تهاجم را از آنجا شروع كردند و اگر موفق شدند، دست از سر منطقه برنمى‏دارند. دولتهاى كشورهاى مسلمانى كه حول‏ وحوش آن منطقه هستند و كمكى كه باید بكنند و مى‏توانند بكنند، نمى‏كنند، دارند اشتباه مى‏كنند؛ اشتباه مى‏كنند. هرچه در این منطقه میخ اسرائیل بیشتر فروبرود، تسلط استكبار بیشتر بشود، بدبختى این دولتها و ضعف و ذلت این دولتها بیشتر خواهد شد. چرا ملتفت نیستند؟ و دولتها، ملتها را هم دنبال خودشان به ذلت مى‏كشانند. یك دولت ذلیل و مطیع و وابسته، یك ملت را مطیع و ذلیل و وابسته مى‏كند. این است كه ملتها باید به خود بیایند.(۷) 


بیداری ملت ما در این قضیه
ملت ما در این قضیه هم بیدارى و هم آمادگى خودش را نشان داد. من لازم است از همه ملت كه در راهپیمائیها و تظاهرات و شعارها موضع و عزم خودشان را نشان دادند، تشكر كنم؛ بخصوص از جوانهاى مؤمن و پرشورى كه به فرودگاه ها- در تهران و بعضى جاهاى دیگر- رفتند؛ كه ما را بفرستید. خوب، دست ما بسته است؛ دست ما بسته است. ما اگر مى‏توانستیم آنجا حضور پیدا كنیم، لازم بود حضور پیدا كنیم و پیدا هم مى‏كردیم؛ ما ملاحظه كسى را هم نمى‏كردیم؛ منتها امكان ندارد؛ این را همه بدانند. دولت جمهورى اسلامى و مسئولین جمهورى اسلامى هر كارى كه ممكن باشد كه كمك به آن ملت مظلوم باشد، مى‏كند، تا حالا هم كرده، بعد از این هم خواهد كرد. منتها جوانهاى ما، جوانهاى پرشورى‏اند. این نسل جوانهاى امروز ما با این كارشان نشان دادند كه مثل همان نسل كربلاى ۵- كه همین روزها، روزهاى یادآور خاطره كربلاى پنج است- و نسل و الفجر ۴ و عملیات خیبر و عملیات بدراند. این جوانهاى امروز هم مثل همان جوانهاى بیست و پنج سال پیش، سى سال پیش آماده میدان‏اند. پولى كه دستگاه‏هاى جاسوسى و استعمارىِ دشمنان به بعضى از عناصر خودفروخته داخلى دادند كه جوانهاى ما را منصرف كنند، تحلیل بنویسند و این آمادگى را خلاف حكمت و مصلحت وانمود كنند، هدر رفت.(۸) 

رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر؟! 
امروز شما ببینید فاجعه ‏اى كه در این منطقه به دست صهیونیستها دارد اتفاق مى‏افتد، یك فاجعه كم‏نظیر است. یك نفر آدم در یك گوشه‏اى از دنیا بر اثر یك حادثه‏اى زمین مى‏افتد، جنجال دستگاه‏هاى حقوق بشر بلند مى‏شود؛ به دروغ، به ریا، به تظاهر و فریبگرى، طرفدارى از حقوق انسان را ادعا مى‏كنند، آن وقت اینجور بچه‏ هاى كوچك، زنهاى مظلوم مثل برگ خزان در غزه روى زمین مى‏ریزند، نفس از اینها در نمى‏آید. خداوند متعال این داعیه ‏هاى طرفدارى از حقوق بشر را رسوا كرد؛ چه در سازمان ملل، چه در سازمانهاى به اصطلاح مدعى حقوق بشر و چه در دولتهاى مدعى اینها. آن دولتهاى اروپائى لقلقه لسانشان شده حقوق بشر! كدام حقوق بشر؟! شماها به حقوق انسان اعتقاد ندارید. شماها دروغ مى‏گوئید؛ ریاكارانه اسم حقوق بشر را مى‏آورید. و الّا چطور ممكن است فلان رئیس دولت اروپائى این حوادث را ببیند و به اسرائیل هجوم نیاورد؛ اگر معتقد به حقوق بشر هستید؟ بدتر از آن‏ها بعضى از روشنفكران دنیاى اسلامند. متأسفانه فساد مطبوعات و دستگاه‏ هاى خبرى و روشنفكرى در دنیاى اسلام، فساد بسیار تأسف ‏انگیزى است. در روزنامه‏ ها، در مطبوعات علیه دولت قانونى كنونى فلسطین تحلیل مى‏نویسند، براى این كه جنایات صهیونیستها را توجیه كنند! خداوند متعال از اینها نخواهد گذشت ... آنچه كه محصول و نتیجه این حوادث است، چیست؟ در یك‏كلمه به طور قطع، پیروزى حق بر باطل است.(۹) 

جشن پیروزی ملتهاى مسلمان نزدیک است
اگر دشمن خداى نكرده بتواند یكایك مبارزان فلسطینى را كه امروز در حماس دارند دفاع جانانه مى‏كنند و با عزم و اراده قاطع دارند مى‏جنگند، نابود كند، باز مسأله فلسطین با این فاجعه ‏آفرینى‏ها از بین نخواهد رفت. بدون شك به تجربه گذشته، از قبل خیلى خیلى قویتر قامت بلند خواهد كرد و بر سر آنها خواهد كوبید و بر آنها پیروز خواهد شد. ملت مسلمان ما باید همین عزم راسخ را در ذهن خود، در دل خود نگه دارد؛ این بصیرت را مغتنم بشمارد؛ این آگاهى و بیدارى را كه نصیب این ملت شده است، مغتنم بشمارد و حضور خود را حفظ كند؛ مواضع خود را آشكارا نشان بدهد و به دنیا اعلام كند كه جمهورى اسلامى بر سر مواضع ظلم ‏ستیز خود ایستاده است و براى آن، مقاومت و فداكارى خواهد كرد و مسلماً آنچه كه به دست خواهد آورد، از آنچه كه از دست خواهد داد، بمراتب گرانبهاتر و ارزشمندتر خواهد بود. و مطمئناً روح مطهر شهیدان عزیز ما و روح مطهر امام بزرگوار ما پشتیبان ملت ایران و پشتیبان این مجاهدتها و دفاعهاى جانانه خواهند بود و إن شاء اللَّه پیروزى را همه ملتهاى مسلمان در آینده‏ هاى نه ‏چندان دورى جشن خواهند گرفت.(۱۰) 

افق روشن آینده ‏فلسطین
حوادث مهم و تعیین‏كننده‏ اى اتفاق افتاده است كه افق آینده را در قضیه فلسطین روشنتر و وظائف ما را در باره این مسأله همچنان اصلىِ دنیاى اسلام آشكارتر مى‏سازد. از جمله این حوادث مهم، شكست شگفت ‏آور نظامى و سیاسى اسرائیل در برابر مقاومت اسلامى در جنگ ۳۳ روزه لبنان در سال ۱۴۲۷ هجرى قمرى و ناكامى خفت ‏آور رژیم صهیونیستى در جنگ ۲۲ روزه جنایتكارانه‏ اش با مردم و دولت قانونى فلسطین در غزه‏ است. 
اكنون رژیم غاصب كه چند دهه با ارتش و تسلیحات خود و با پشتیبانى نظامى و سیاسى امریكا، چهره ‏اى مهیب و شكست ناپذیر نشان مى‏داد، دو بار از نیروهاى مقاومت كه با اتكاء به خدا و مردم، بیش از اتكاء به سلاح و تجهیزات مى‏جنگیدند، شكست ‏خورده و با وجود تمرینها و آماده‏سازیهاى نظامى و سازمانهاى عریض و طویل اطلاعاتى و حمایت بى‏دریغ امریكا و بعضى دولتهاى غربى و همدستى برخى منافقان جهان اسلام، انحلال، و شیب تند سقوط، و عدم كفایت خود در برابر موج نیرومند بیدارى اسلامى را ظاهر ساخته است. 
از سوئى دیگر جنایاتى كه در حادثه تاریخى غزه از مجرمان صهیونیست سر زد؛ كشتار وسیع مردم غیر نظامى، ویران كردن خانه‏هاى بى‏دفاع، سوراخ كردن سینه كودكان شیرخوار، بمباران دبستان و مسجد، بكارگیرى بمبهاى فسفرى و برخى سلاحهاى ممنوع دیگر، بستن راه غذا و دارو و سوخت و دیگر نیازهاى اولیه مردم در مدتى نزدیك به دو سال، و بسى جنایات دیگر، ثابت كرد كه غریزه وحشیگرى و جنایت در سران دولت جعلى صهیونیست، با دهه‏ هاى آغازین فاجعه فلسطین هیچ تفاوتى نیافته و همان سیاست و همان خوىِ درندگى و بی رحمى كه فاجعه ‏هاى دیر یاسین و صبرا و شتیلا را پدید آورد، امروز هم بعینه بر ذهن و دل ظلمانى این طاغوتهاى زمان حاكم است كه البته امروز با بهره‏گیرى از پیشرفت فناورى، دائره جنایت بسى گسترده تر و فاجعه ‏بارتر مى‏باشد. چه آنانكه با توهم شكست ‏ناپذیرى رژیم صهیونیست، شعار «واقع ‏بینى» سر داده دست سازش و تسلیم در برابر غاصبان دراز كردند، و چه كسانى كه به خیال باطل خود، نسل دوم و سوّم سیاستمداران صهیونیست را مبرّا از جنایات نسل اوّل دانسته، امید همزیستى سالم در كنار آنان را در دل پروراندند، اكنون باید به خطاى خود پى‏برده باشند. 
اولًا: با موج بیدارى امت مسلمان و بالیدن نهال مقاومت اسلامى، آن هیبت دروغین فروریخته و نشانه‏ هاى ناتوانى و درماندگى در رژیم غاصب آشكار گشته است، 
و ثانیاً خوى تجاوزگرى و بى‏شرمى از جنایت در گردانندگان آن رژیم همان است كه در دهه ‏هاى اوّل بود و هرگاه بتوانند یا گمان ببرند كه مى ‏توانند، از هیچ جنایتى روى‏گردان نیستند.(۱۱) 

مقاومت اسلامى لبنان و فلسطین وجدان جهانى را بیدار کرد
اكنون ۶۰ سال از اشغال فلسطین مى‏گذرد. در این مدت همه ابزارهاى قدرت مادى در خدمت غاصبان قرار گرفته است؛ از پول و سلاح و فناورى، تا تلاشهاى سیاسى و دیپلماسى، و تا شبكه عظیم امپراتورى خبرى و اطلاع‏رسانى. به‏ رغم این تلاش شیطانى گسترده و حیرت ‏آور، غاصبان و حامیان آنان نه تنها نتوانسته ‏اند مسأله مشروعیت رژیم صهیونیستى را حل كنند، بلكه این مسأله با گذشت زمان بغرنج ‏تر هم شده است. عدم تحمل رسانه‏هاى غربى و صهیونیستى و دولتهاى حامى صهیونیزم در برابرِ حتى طرح سؤال و تحقیق درباره هولوكاست كه بهانه غصب فلسطین بود، یكى از نشانه‏هاى این تزلزل و ابهام است. اكنون وضع رژیم صهیونیستى از همیشه تاریخ سیاه خود در افكار عمومى جهان بدتر و پرسش از دلیل پیدایش آن جدّی تر است. 
اعتراض بى ‏سابقه و خودجوش جهانى از شرق آسیا تا امریكاى لاتین علیه آن رژیم و تظاهرات مردمى در ۱۲۰ كشور جهان و از جمله در اروپا و در انگلیس كه خاستگاه اصلىِ این شجره خبیثه بود، و دفاع آنان از مقاومت اسلامى غزه و از مقاومت اسلامى لبنان در جنگ ۳۳ روزه، نشان مى‏دهد كه یك مقاومت جهانى علیه صهیونیزم پدید آمده كه در ۶۰ سال گذشته هرگز تا این حد، جدى و حجیم نبوده است. مى‏توان گفت مقاومت اسلامى لبنان و فلسطین توانسته است وجدان جهانى را بیدار كند.(۱۲) 

پی نوشت:

(۱)و(۲): دیدار رهبران گروه‏ هاى جهادى فلسطینى شركت‏ كننده در افتتاحیه همایش غزه‏ ۰۸/۱۲/۱۳۸۸
(۳): بیانات در دیدار فرماندهان و كاركنان نیروى هوائى ارتش۱۹/۱۱/۱۳۸۷
(۴): دیدار جمعى از مسئولان در سالروز ولادت حضرت رسول اعظم (ص)۲۵/۱۲/۱۳۸۷
(۵): بیانات در دانشكده علوم دریایى نوشهر۱۴/۰۷/۱۳۸۸
(۶) تا (۱۰): بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار جمعى از مردم قم به مناسبت قیام نوزدهم دى‏۱۹/۱۰/۱۳۸۷
(۱۱)و(۱۲): بیانات در چهارمین كنفرانس حمایت از ملت فلسطین‏۱۴/۱۲/۱۳۸۷

  عناوين مرتبط :
www.natanz.ir

کلیه حقوق این سایت برای شهرداری نطنز محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست