امروز شمسی

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
  قوانین شهرداری  قوانین شهرداری   مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   تماس با ما  تماس با ما   جاذبه های گردشگری  جاذبه های گردشگری   گالری عکس  گالری عکس   شورای اسلامی شهر  شورای اسلامی شهر   درباره شهردار  درباره شهردار   معرفی شهر  معرفی شهر   صفحه اول  صفحه اول  

  مطالب برگزيده

  آخرين اخبار
زیرسازی و آسفالت بلوار باغ بهشت واقع در محله سرشک با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای
احداث بوستان محلی مزید آباد و پیاده روسازی بلوار پلیس
بهسازی و ساماندهی مقسم آب سرابان و بازسازی و مرمت آسیاب آبی پارک سرچشمه سرابان
زیرسازی و دیوارکشی خیابان میرسیدو ادامه اجرای سقف سنتی راسته بازار
فیلم سینمایی بام بالا
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید گمنام با حضور گسترده مردم شهیدپرور و ولایی نطنز
خاک اولیا الله نطنز میزبان شهید گمنام
آگهی مزایده اجاره سفره خانه سنتی و آسیاب آبی در پارک سرچشمه سرابان متعلق به شهرداری نطنز 
آگهی مزایده اجاره دکه در پارک سرچشمه سرابان متعلق به شهرداری نطنز 
آگهی مناقصه تهیه مصالح و اجرای جدول بتنی پیش ساخته 
  پربيننده ترين مطالب
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


 

مناسبت ها  روز جهانی قدس 

مناسبت ها ، روز جهانی قدس

 اسلام به عنوان یك مكتب مترقی الهی كه برای سامان دادن به زندگی انسان در ابعاد گوناگون در قرن هفتم میلادی در جزیره العرب طلوع نمود و از همان آغاز رسالت خود را برای زدودن جهالت و ظلمت و وضعیت فلاكت باری كه بر انسان های آن روزگار سایه گسترده بود ، اعلام نمود.
موفقیتهای پیامبر (ص) و رهبران صدر اسلام توانست جامعه ای را بنیان نهد كه برای همیشه تاریخ ، یك الگوی مثال زدنی برای نجات بشریت از كفر و شرك و بت پرستی و جنگ و دیگر ناهنجاری های اجتماعی باشد.
تضاد چهارده قرنی اسلام و غرب و به ویژه جنگ بی امان كه در قرن جاری بین اسلام و كفر در سطوح مختلف شروع شده می تواند آغازگر یك تجدید حیات دوباره برای بشریتی باشد كه هزار و چهارصد سال با پیامبر (ص) اسلام فاصله دارد و اما فرهنگ غنی اسلام و آیات متقن قرآن با در نور دیدن زمان و مكان ، همچنان توانسته است ، پرچم عدالت و صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز انسان ها را به دور از شرك و بت پرستی برافراشته نگاه دارد و بدون توجه به رنگ و نژاد و زبان و ملیت آنها در سایه مشتركات انسانی ، بشریت حاضر را به یك زیست جمعی سالم و بدون مخاطره دعوت كند.
مبارزات همه جانبه مسلمین تنها برای رهایی مسلمانان از یوغ استعمار بین الملل نبوده بلكه اسلام همه انسان ها را شامل است.
ندای وحی و اسلام محمدی (ص) با توسعه تكنولوژی ارتباطات بیشترین تاثیر خود را به ویژه در قاره اروپا و غرب به جای گذاشته است.
گسترش اسلام و تشكلهای اسلامی در اروپا می تواند مطمئن ترین پشتوانه برای مكتب حیات بخش در قرن آتی باشد وجود دهها میلیون مسلمان در اروپا استكبار جهانی را با احساس خطر عمیقی كه از گسترش اسلام ناب محمدی (ص) نموده واداشته تا بیشترین نیروی خود را صرف مبارزه و جلوگیری از توسعه روزافزون آن نماید.
مطالعات و تحقیقات كارشناسانه ای در جهت پیدا كردن روش های علمی برای مهر حركت جدید این ایدئولوژی فراگیر آغاز نموده است. و بر این اساس با تجهیز دولت های وابسته بویژه حمایت های تسحیلاتی و اقتصادی از رژیم اشغالگر قدس می خواهد هر چه بیشتر و گسترده تر از رشد آن بكاهد.
جهان اسلام در این شرایط حساس تاریخی و به ویژه پس از آزاد شدن اقوام و ملیتهای مسلمان در آسیای مركزی – قفقاز و بالكان باید از رسالت بزرگ خود در جهت زدودن و رفع موانع فراوانی كه بر سر راه اتحاد و یكپارچگی مسلمانان نهاده شده آگاه بوده و به تقویت جبهه موحدین و اسلام همت گمارده و بهترین استفاده بهینه از فرصت های به دست آمده در عصر تكنولوژی رسانه ها و فراگیر شدن فرهنگ ها و مكتب ها به عمل آورند.
امروزه علیرغم همخوانی بسیاری از دولتهای اسلامی با نظم نوین مورد دلخواه عرب – ملت های مسلمان و به ویژه اقشار تحصیلكرده جوان رسالت خود را آغاز كرده و دریافته اند كه مكتب های شكستخورده مادی و فرهنگ بی محتوای غربی نه تنها برنامه ای در جهت نجات بشریت ندارد بلكه امروزه حلاوت و جذابیت خود را در بین نسل امروز غرب نیز از دست داده است و دولتهای لائیك و معتقد به انفكاك دین و سیاست نیز به همان بن بست فرهنگی ای دچار گردیده اند ، كه مدعیان و مدافعان طبقه پرولتر.
در شرایط فعلی مسلمانان از فرق مختلف در جغرافیای گسترده جهان اسلام از شرق تا قلب اروپا از مركز آسیا تا آفریقا در جهت احیاء هویت مذهبی ، ملی خود در یك نبرد نابرابر اما شجاعانه و امیدوار كننده مشغولند و با دستیابی بر ابزارهای تكنولوژی نظامی ، پیشرفت و توسعه اقتصادی می روند تا جهان آینده را تسخیر نمایند.
تحولات جهان اسلام نشانگر این واقعیت است كه انقلاب اسلامی ایران نیرو و نشاط لازم را جهت به حركت درآوردن میلیون ها مسلمان در سراسر جهان ایجاد نموده است و استكبار جهانی به جای درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی ایران امروزه باید در جبهه های گوناگون فرهنگی نظامی و سیاسی با مسلمانان از فرانسه و انگلیس ، اندونزی و سودان به مبارزه برخیزد و اعترافات اندیشمندان و سیاستمداران غربی همانند ولیعهد بریتانیا در مورد عدم درك غرب از اسلام و گرایش جوانان غربی به این مكتب ، حكایت از نضج سریع اسلام در جهان دارد.
بزرگترین مانع بر سر راه اتحاد مسلمانان ، عدم وجود رهبران بزرگ در فرق اسلامی و عملكرد سالوسانه استكبار جهانی و اذنابش در ایجاد تشتت و فرقه گرایی از طرفی و همچنین گسترش جغرافیایی اسلام در بین اقوام و ملیتها با فرهنگ های مختلف از طرف دیگر تا كنون از یك پیروزی سریع و متحدالشكل در جهان اسلام مانع شده است ، اما نباید از نظر دور داشت كه این مختص مكتب اسلام نیست ، فرق مختلف مسیحیت نیز حتی در اروپا صدها سال با یكدیگر به جنگ و خونریزی مشغول بوده و آخرین آن را در بالكان بین كرواتها و صربها شاهد بوده ایم ، در جایی كه در كشور كوچك لبنان یازده فرقه كوچك و بزرگ مسیحیت زندگی می كنند و بارها بر سر اختلافات ایدئولژیكی و سیاسی به منازعات خونین پرداخته اند.
مسلمانان با پیروی از رهبری آگاه و با تكیه بر اصول محكم دین اسلام و قرآن كریم توانستند در اوج حضور استكبار جهانی در خاورمیانه رژیم وابسته پهلوی را سرنگون نمایند و بزرگترین تحول تاریخ معاصر را در خاورمیانه و در جهان اسلام ایجاد نمایند در دیگر نقاط جهان بویژه در الجزایر و سودان و حتی در سرزمین مقدس فلسطین و تحت شدیدترین اقدامات امنیتی رژیم سفاك و جنایتكار صهیونیستی نیز استراتژی تاریخی ضد ستم و طاغوت را در جهت نجات انسانها و رهنمون آنها به سوی نور و صلاح تعقیب می نمایند.
آنچه كه مطلوب و مقصود انقلاب اسلامی ایران بود همان بازگشت مسلمانان جهان به خویشتن خویش و رجعت به فطرت الهی خود بود انقلاب اسلامی علیرغم تبلیغات گسترده امپریالیزم تبلیغ یك مذهب و یك فرقه خاصی را به عنوان یك استراتژی برنگزید ، یك انقلاب ایرانی و فقط برای ایرانی مسلمان نبوده ، این انقلاب پیامش را از پیامبری بزرگ از جزیره العرب گرفت و به خوبی توانست فرق مختلف اسلامی را در درون مرزهای جغرافیای خود متشكل ساخته و الگوی مناسبی برای دیگر كشورهای اسلامی بوجود آورد.
طنین فریاد وحدت كلمه ، صدای شب پرستان را در گلو شكست و این استراتژی مقدس هم اكنون در اقصی نقاط جهان اسلام محترم شمرده شده است.
حركت جوانان پر شور فلسطین و انتفاضه و حزب ا… لبنان علیه صهیونیزم و امپریالیزم توانسته با شجاعت وصف ناپذیر مشتهای آهنین صهیونیستها را در هم بشكند.
الگوی انقلاب اسلامی به بهترین نحو در شمال افریقا در مصر و الجزایر و تونس پذیرفته شده است بدون آنكه جمهوری اسلامی قصد دخالتی در امور دیگر كشورها را داشته باشد و یا هیچگونه سنخیتی بین رهبران انقلاب اسلامی و اپوزیسیون مخالف در كشورهای شمال آفریقا وجود داشته باشد ، تاثیرات انقلاب اسلامی در ورای مرزهای جغرافیایی آنچنان گسترده شده كه آزادیخواهان آفریقای جنوبی نیز با افتخار آن را سرمشق خود خواندند.
امروز مسلمانان از فرقه های گوناگون و در نقاط مختلف جهان با استكبار جهانی در جنگ و ستیزند.
… امروز اروپا خود را در محاصره اسلام گرایان می بیند ، از تشكیلات نهضت اسلامی روسیه تا جنبش جوانان تحصیلكرده و حزب ا… آناتولی و قهرمانی های مسلمانان بوسنی و موج توفنده اسلام خواهی در مرزهای جنوبی اروپا (الجزایر – تونس – مصر و …) تا تنگه جبل الطارق و وجود چهارده میلیون مسلمان بومی و مهاجر در قاره اروپا این منطقه را به سرگیجه ای خطرناك در عصر رویارویی تمدن ها گرفتار ساخته است.
اسلام گرایان با تاسی از ایدئولوژی انقلاب 22 بهمن سرسخت و معتقد به آرمان بلند اسلام – رستاخیزی فرهنگی را بر تمدن به بن بست رسیده غرب آغاز كرده كه اولین دریافت كننده فریاد عدالت خواهی و اسلام خواهی شان اروپاست و رژیم های دست نشانده عرب در الجزایر و دیگر كشورهای شمال آفریقا حتی با بدترین شكل سركوب و اختناق نیز قادر به كنترل اوضاع و مانع پیروزی اسلام گرایان نخواهد بود.
غرب در جغرافیای گسترده ممالك اسلامی چه كاشت ؟ و چه درو می كند ؟ در طرح چه آرزوهای دراز مدت و بلند پروازانه ای بود ؟ در چه تحولی گرفتار آمده است (امروز فرهنگ پوسیده غرب حتی برای نسل امروزین خود قابل تغذیه نیست.
بحران هویت و شخصیت مسخ شده جوانان امروزی غرب بهترین اهرمی است كه فرهنگ پویای اسلام و رنسانس جدید اسلامی می تواند بر روی آن مانور دهد و از كاستیهای فرهنگ غرب بر علیه خودش بهره برداری نماید.
امروز ایدئولوژی اسلام همان روند و مكانیسمی را كه غرب در روزگاران قبل از 22 بهمن بر علیه ما مسلمانان به كار میگرفت و جوانان ما را به اسلام مسخ شده درباری خلع سلاح شده می یافت و با تلقین باورهای شیطانی خود ، او را و ممالك اسلامی اش را با همه نعمتهای خدا دادی اش در اختیار میگرفت ، بر علیه عرب اعمال میكند.
امواج توفنده انقلاب اسلامی در كمتر از 15 سال علیرغم همه هجوم وحشیانه استكبار جهانی بر علیه آن توانسته از هفت خوان قانون جنگل حاكم بر نظام بین الملل بگذرد و اختاپوس هزار پای امپریالیزم را در گرداب شیطنتهای خود فرو غلطاند و به مسخ فلسفه پوچ زندگی عرب و عربیان بپردازد و شیرازه فرهنگ فرسوده قرون معصر مغرب زمین را در هم بریزد.
تا دیروز كه انقلاب اسلامی به ثمر ننشسته بود ، زن شرقی و دانشجوی ایرانی با طرد فرهنگ به تمسخر گرفته شده اش ، به افتخار شكل و شمایل زن بزك كرده غربی را به بازار فرهنگ جامعه اش ارزانی می داشت و درست امروز در نقطه مقابل آن فرزندان اسلام نه در خاورمیانه بلكه در مهد تمدن غرب در فرانسه با تمسك به ایدئولوژی غنی اسلام ناب محمدی (ص) مشغول است و در پناه حرمت زن مسلمان و حجاب اسلامی به مبارزه ای شجاعانه برخاسته است و این دقیقا\" همان پدیده ای است كه در دیدگاه غرب به معجزه تعبیر شده است.
این تحول جهانی همان زلزله ای است كه دایان صهیونیست نذیرش داد و امروز ارتعاشات ممتد و ویران كننده اش در سرزمین فلسطین لرزه به اندام صهیونیزم بین الملل انداخته است.
نسل امروز فلسطین كه جنایت و ستم مضاعف و سفاكی خون آشام صهیونیزم را با گوشت و پوست خود لمس كرده و بر اساس اصل عمل و عكس العمل امروز ، رژیم اشغالگر خسته تر از همیشه شتاب فزاینده ای به روند سازش داده است و این در حالی است كه جوانان پر شور و حزب ا… فلسطین خط بطلان بر جریان سازش با صهیونیزم كشیده و به چیزی جز آزادی قدس عزیز و عقب نشینی خفت بار نظامیان این رژیم از سرزمین های اشغالی راضی نخواهد شد.
عقب نشینیهای تل آویو در اعلام آمادگی برای آزادی فلسطینیان در بند و دستگیری یهودیان تندرو و پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان حادثه جنایتبار الخلیل و تقاضای كمك از آمریكا گویای این حقیقت است كه نه تنها سران سازش با تل آویو بلكه رهبران اسرائیل نیز خود را در محاصره موج ویرانگری احساس می نمایند كه اسلام گرایان در سختترین شرایط و در زیر مشتهای آهنین صهیونیزم برایشان ایجاد كرده اند.
روز قدس روز بیداری همه ملتهای آزاده و بویژه مسلمانان علیه ظلم و بیداد استكبار بین الملل است ، روزی است كه مستضعفین انزجار و نفرت خود را از عملكرد صهیونیزم بین الملل در به خاك و خون كشیدن میلیون ها انسان در اقصی نقاط جهان و تجاوز به زنان و كودكان در بوسنی و هرزگوین و سومالی و قره باغ و تاجیكستان و بویژه در فلسطین اعلام می دارند.
امپریالیزم جهانی كه حقوق بشر را تا سوراخ لانه های موش در كشورهای مستقل جهان كه در نظم نوین هیچگونه همخوانی ای با آنها ندارد تعقیب می نماید ، از جنایات سفاكان صرب در بوسنی و خون آشامان صهیونیستی در الخلیل كه صفوف نمازگزاران را در مقابل دیدگان همه ملتها به رگبار گلوله می بندند – در می گذرند و حتی از تصویب یك قطعنامه بی محتوا علیه رژیم اسرائیل جلوگیری به عمل می آورد.
روز قدس روز عزای صهیونیزم جهانی است و روز ماتم قلم بدستان مزدوری چون سلمان رشدی مرتد است كه چاره ای جز خیزش به لانه های امنیتی غرب ندارد.
بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با درك عمیق از آثار و نتایج این روز جهانی آخرین جمعه ماه مبارك رمضان هر سال را به عنوان مناسك برائت از مشركین آن هم نه تنها در حرمین شرفین و قدس عزیز بلكه در گستره جغرافیای اسلام و حتی در كانون شرك و ظلم استكبار در غرب معین نمودند و رهبری عظیم انقلاب اسلامی با پیروی از احكام آسمانی قرآن كریم و تبعیت از خط مشی كفر ستیز رهبر فقید ضمن هشدار دادن و آگاه نمودن مسلمین به وظایف خطیر خود در عصر رویارویی تمدن ها و اسلام و كفر – مسلمانان را برای هرچه باشكوهتر برگزار شدن این روز بزرگ فرا میخوانند.
باشد تا با تمسك به ریسمان الهی و بدور از برخوردهای سلیقه ای و فرقه ای این ندای وحدت را به جان دل پذیرا باشیم و با شركت در راهپیمایی روز قدس مشت محكم دیگری بر دهان دشمانان اسلام و یاوه گویان قافیه باز غرب وارد نمائیم.

  عناوين مرتبط :
www.natanz.ir

کلیه حقوق این سایت برای شهرداری نطنز محفوظ است

برنامه نويسی : اصفهان هاست